Tatoviny

předletničky 31.5. – 2.6.

 

Zdar choboti,

 

jistě se už nemůžete dočkat následující tataakce 31.5. – 2.6. , která se bude konat v turistické ubytovně Na Lapači Turistická ubytovna Na Lapači - Oficiální stránky obce Bartošovice (bartosovice.cz)

 

Příjezd jako vždy dle možností k večeři. Program nenáročný ve válečném režimu. Drezúra. Taktika a strategie. Radarová navigace, zásady přežití. S sebou tedy nějaké levné oblečení, u kterého moc nevadí, když dozná lehkou újmu. V neděli bychom měli mít 2 hodiny paintballu v Paintball Elite LAS Vegas na ověření získaných zkušeností.. Kdo zná a může se vybavit, nechť tak udělá. Pro ostatní by mělo být vše k zapůjčení za poplatek. Vše platí organizátoři a posléze rozúčtují.

 

S sebou: SPACÁK, lůžkoviny již nejsou součástí vybavení. Na paintball je doporučena kšiltovka či šátek na hlavu pod masku a kotníková obuv, kvůli bolestivým zásahům kuličkou. Máme přislíbeny i kuličky s menší náloží, kvůli menším dětem.

 

Plnou penzi zajišťuje Adam, tak se máme na co těšit ???? Pivo zajištěno.

 

Příjezd v pátek od cca 17 hod.

 

Sobotní výlet po okolí ještě ladíme, nejspíš si uvaříme vlastní oběd na cestu. Lůžkoviny jsou v místě.

 

 

 

S sebou vezměte :

 

Vlastní krýgl, fixy na výrobu vlajky, vhodné oblečení, přezůvky, ešus (jiné nádoby) na sobotní oběd.

 

 

 

Odjezd v neděli po obědě.

 

P.S. na paintball se samozřejmě počítá se všemi !!! Kdo už teď ví, že určitě nechce, ať to prosím organizátorům ( Duchan & Pahložek) co nejdříve sdělí.

 

 

Tata povelikonoční

Zdar choboti,

další Tati, jak všichni dobře víte, se uskuteční 19.-21. 4. 2024.

Jedeme k Novému Městu na Moravě na chatu Čáslava https://www.chata.caslava-stav.cz/

Příjezd možný v pátek kdykoliv, jen je nutno cca 30 minut dopředu zavolat správci p. Holečkovi na tel. 605 547 554, já tam budu tak okolo 16-17 hodiny, začátek programu 19 hod.

Téma víkendu „Le Mans“.

Průběh klasický, v pátek večer zahájení programu, v sobotu výlet, oběd bude v restauraci Stanice lyžařů ve Fryšavě ve 13 hod. (příští týden pošlu jídla na výběr), večerní program bude také outdoor, vyvrcholení v neděli dopoledne závody elektrických autíček na místě (motokáry byly neřešitelné), po obědě odjezd.

S sebou kromě běžného vybavení (povlečení postelí je v ceně):

  • nějaké fixy na kreslení log závodních týmů;
  • streetové koloběžky (či podobné, takové ty s malými kolečky, nenafukovacími), nejlépe jednu na každé dítě, ale pokud nemáte/neseženete, nějak to proházíme;
  • helma;
  • rukavice;
  • chrániče (dle uvážení každého soudruha).

Na místě je tenisové a beach volejbalové hřiště k dispozici, včetně míče na volejbal, nohejbal, nějaké rakety a míčky, ale kdo chce lepší, ať si vezme své.

Škopky koupím, espresso mašinu se zrnkovou kávou přivezu.

Víno, hudba a pochutiny jako vždy každý po svém prkně.

Platit budeme za všechny my a následně nám náklady zaplatíte převodem na účet.

Zatím Morton, Svaťa a Prenge

 

Mikuláš ztratil plášť 1.–3. 12

Kamarádi a choboti,

 

zde vám zasílám informace ohledně nadcházejicích TATů.

 

Akce se bude konat v Sokolovně ve obci Polnička. Během pátku budou v budově probíhat ještě nějaké kroužky, takže není třeba nějak extra spěchat. Přijíždějte spíše až po šesté hodině No, ale ne zas moc pozdě, nebo na vás nezbyde večeře.

O plná bříška se nám bude starat šéfkuchař Adam, vyjma sobotního oběda. Ten pořešíme společným obědem v tamní hospodě. Vybírat budeme ze dvou žrádel

1. Vepřový řízek + bramborový salát

2. Přírodní plněná prsíčka + rýže

 

Polívka bude hovězí vývar s játrovými knedlíčky.

 

Odjezd v neděli po obědě.

Ubytovaní budeme na pokojích. Lůžkoviny jsou v ceně. S sebou přezůvky + obuv do tělocvičny. Krýgle jsou součástí vybavení. Pivo společné, kořalka a víno vlastní.

 

Všechny děcka (i ti staří) ať si vezmou svůj vlastní kalíšek/kelímek/hrníček na pití, o který se budou starat, a ze kterého budou lemtat nápoje

 

Jak jste již z předmětu zprávy zjistili, téma bude ryze mikulášské. Pokud to počasí aspoň trochu dovolí, tak bude sobotní výlet. Malí haranti nechť si s sebou vezmou šátek.

Tatové by si mohli rozmyslet, co uvést ke svým ratolestem do knihy hříchů. Zlý skutek (kouří trávu, zlobí tatínka, vzteká se ...) a také aspoň jeden dobrý skutek (zlobí maminku, tahá kočky za ocas, umývá tatínkovo auto ...).

 

L.

 

PS: Stále ještě sháníme jeden andělskej kostým pro urostlého chlapce. Pokud byste o nějakém věděli, nebo mohli vzít, dejte vědět. Dík.

 

...braní 6. - 10. 10. 2023

Zdar choboti,

Zasíláme vám informace k akci.

Termín akce je již daný, od pátku 6.10 do neděle 8.10.

Místo akce: Švýcárna, historická budova, Josefovská 459, 679 04 Adamov,

https://mapy.cz/turisticka?source=base&id=2233008&ds=1&x=16.6796532&y=49.3061754&z=17

Doprava na místo ideálně bez aut. Vlakem Brno – Adamov zastávka, jezdí každých 15 minut. Pěšky 3,6 km snad ujdou všichni ???? https://mapy.cz/s/cumonozumu

Ideálně vyrazit ve dvou vlnách za hromadnou jízenku

Ubytování na postelích a matracích, podle počtu osob. S sebou spacák a prostěradlo.

Strava – bude plně zajištěna od pátku večeře do neděle oběda. Vaří Paddy.

Pitný režim – společné pivo, víno vlastní, kořalka 

Program

Téma je Lovci mamutů. Sháníme staré deky, kožešiny nebo jutu. Program bude na místě, nikam se nebude chodit. Děcka budou zozděleni do tří skupin a budou hledat materiál, vyrábět nástroje a plnit úkoly. Počítáme se zapojením starších dětí, jako náčelníků a šamanů jednotlivých tlup.

 

S sebou – spacák, starší teplé oblečení, pevné boty (pohorky), papuče či tlusté ponožky do patra, kde se spí, přezůvky či kecky do jídelny dolů. Baterky na cestu. Oblečení a doplňky, vhodné pro pravěké aktivity – lovení zvěře a manželky.

 

předletničky 2023 - pokyny

Objevení nového světa.

Blíží se další pobyt na Asgardu a plavba do nového světa, která bude plná nebezpečí a nevyzpytatelných lektvarů. S sebou není potřeba nic speciálního. Nezapomeňte si vzít spacáky, krýgle, vinaři víno a případně nějakou dobrotu. Škopek by měl být z Kamenice. Zapojíme do programu i vodu. Vezměte proto námořníkům nějaký náhradní námořní oblek. Vesty, pádla a lodě jsou na místě.

Program bude opět bezvýletový. Mladší faganstvo bude objevovat nový svět. Starší faganstvo a část tatů budou divoši, piráti, otroci a další pochybné existence, kterými se to v novém i starém světě jen hemžilo.

Přijet by se mělo dát po 15 h. Zkuste příjezd stihnout do 19 h. Příjezd byl vyžadován pouze od obce Roseč. Ostatní cesty nejsou zcela autovhodné a asi domorodce dráždí auta v lese. Parkuje se na place před živým plotem.

Kdo neví, jedete se sem: https://www.azimut8.eu/16/zakladna-asgard.html

Prosíme správce vlajky, aby ji vzal.

Přihlášení

Sponzor hostingu

Náhodný obrázek

Právě připojení

We have 5 guests and no members online